Konstrukcja sztachety z plastyku na plot i furtę ogrodzeniowa nie potrzebuje pozwolenia na to oraz raportowania tego faktu do urzędu poza wyjątkowymi przypadkami.

Konstrukcja plotki PCV na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa nie potrzebuje pozwolenia na budowę ani komunikowania tego faktu starostwu powiatowemu oprócz kilku wypadków.

Ogrodzenie plastikowe na ogrodzenie i furtkę ze sztachetek nie przekraczające poziomu 2,2 m wznoszone miedzy dwoma przylegającymi działkami nie potrzebują żadnych formalności urzędowych. Dotyczy to także ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie dotyczy płotów blisko dróg prywatnych a także wew. nie będących drogami publicznymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania sztachetki z Winylu na plot i furtkę ogrodzeniowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym względnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru budowy płotu winno zawierać formę ogrodzenia, procedurę zrealizowania jego instalacji i zaplanowany dzień rozpoczęcia budowy.
  5. Prócz zgłoszenia trzeba dodać oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania nieruchomością w zamiarach budowlanych a także jeżeli jest to zadane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Nieraz do stawiania sztachety plastikowe na plot i bramkę sztachetowa zadane są wspierające uzgodnienia tj. np. akceptacja zarządcy drogi na lokalizacje wjazdu.

Konstrukcje ogrodzenia wolno rozpocząć po 30 dniach od momentu zgłoszenia planowania jego budowy, o ile biuro nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Sprzeciw może być w sytuacji, kiedy zamierzane sztachetki plastykowe na ogrodzenie i furtę ze sztachet jest nieprawidłowe z ustaleniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej szosy. W sytuacji gdy planowane ploty z Winylu na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowaprzypuszczalnie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi ewentualnie mienia, np. przez redukowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować dostania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamysłu budowy płotu jest ważne przez czas dwóch lat. Brak przystąpienia do robót przez ów czas skutkuje odwołaniem zgłoszenia i w przypadku ochoty zbudowania ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s