Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia z drewna ekspresowo się dewastują i mogą ostatecznie stracić swój pierwotny wdzięk oraz właściwości. Decydując się na używanie drzewa na płot warto poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy zacząć od poprawnego oraz starannego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego zależy wynik końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do protekcji i dekoracji ogrodzeń z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Podczas gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ów wersja ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji wskutek tego służą swoim właścicielom przez długie lata.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s